Je možné otvoriť si účet v zahraničí rýchlo a jednoducho, alebo NUMBER26, časť 1.

Autor: Ľubomír Zúbek | 26.3.2016 o 23:11 | (upravené 26.3.2016 o 23:17) Karma článku: 4,66 | Prečítané:  466x

Je možné, aby mohol bežný slovenský občan alebo živnostník vlastniť bankový účet mimo územia Slovenska a pritom ani nevytiahnuť päty z domu? Áno, je to možné a celý proces trvá maximálne 20 minút. Nech žije NUMBER26

V prípade obyčajného človeka, či živnostníka to bolo donedávna pomerne zložité a skôr  odrádzalo smerovať svoje úvahy týmto smerom. Až kým sa nezjavil na trhu jednoduchý startup NUMBER26. Ten spočiatku  fungoval len pre klientelu z Nemecka a Rakúska. Pre mňa dosť prekvapivo sa pomerne nedávno táto možnosť otvorila okrem iného aj pre klientov zo Slovenska a to všetko bez toho, aby ste vôbec opustili bezpečie Vášho domova. A to je už vážna konkurencia pre slovenské banky.

Podľa mňa sa dá povedať, že NUMBER26 úplne naplnil výrok:"V jednoduchosti je krása."

Na založenie účtu vedenom v Nemecku (s reálnym nemeckým IBAN) potrebujete zhruba 20 minút času, mobil s operačným systémom  iOS, alebo ANDROID a ovládať aspoň základy angličtiny, alebo nemčiny. V rámci spomínaných 20 minút prebehne vaše overenie formou videohovoru, počas ktorého je  potrebné mať pri sebe občiansky preukaz alebo pas. Živý operátor Vás bude navigovať a aj ovládať váš mobil, zapne LED osvetlenie na kontrolu ochranných prvkov a aj si váš OP, či pas odfotí. Len aby ste neboli prekvapení, že niekto iný si dovolil ovládať Váš mobil. Úžasné je to, že živý operátor na overenie totožnosti a ukončenie celého procesu je k dispozícii každý deň, od 8:00 do 24:00. 

Výsledok je fenomenálny. Máte k dispozícii svoj účet, perfektnú aplikáciu, push notifikácie, mnoho doplnkových funkcií, poplatky 0€ za vedenie účtu, 0€ za výber z akéhokoľvek bankomatu, 0€ za kartu MasterCard, ktorá je už vlastne na ceste k vám. Klasicky, poštou, čo slúži na overenie Vašej reálnej adresy. Je možné aktivovať kontokorent a po vyčerpaní svojich peňazí použiť aj tie cudzie.

Ochrana Vášho vkladu je 100.000€, za NUMBER26 totiž stojí nemecká WIRECARD BANK. Ak máte v mobile povolené GPS, NUMBER26 sleduje Vašu polohu a keď zistí, že Váš mobil je ďaleko od bankomatu, z ktorého práve vyberáte peniaze, tak výber neumožní. 

Aká bude budúcnosť? Určite sa tento projekt oplatí sledovať. Podľa mňa je len otázkou času, kedy pribudnú ďalšie funkcie a aj slovenčina. 

Sú naše banky na takúto konkurenciu vôbec pripravené?

 

P.S.: Nie som plateným agentom, nič som za tento článok nedostal a chcem sa podeliť o dobrú myšlienku šikovných ľudí.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

SVET

Zomrela dedička L'Oréalu, najbohatšia žena sveta

Zásluhy Liliane Bettencourtovej sa ocitli v tieni afér.


Už ste čítali?