prečo sa chlapi združujú do stád?

Autor: Ľubomír Zúbek | 23.2.2014 o 16:48 | (upravené 23.2.2014 o 16:58) Karma článku: 4,53 | Prečítané:  329x

Som presvedčený, že každá žena minimálne raz v živote počula vetu :"Idem s kamarátmi na pivo.", alebo ešte niečo jednoduchšie:" Idem na pivo.", variácií tejto informácie je možno milión a viac, o chate, pánskej jazde, futbale, či o rozličnej forme pomoci kamarátom. V praxi to však, vážené dámy, znamená len jednoducho to, že ten konkrétne, váš chlap, nechce byť s vami, ba ani o vás počuť. Potrebuje vypadnúť, ujsť a vyhľadať spoločnosť rovnakého druhu - ďalšieho chlapa. Združiť sa do stáda, čím väčšieho, tým lepšie a tak získať pocit bezpečia, spolupatričnosti a obnoviť si svoje mužské ego. Nie, to vôbec neznamená, že vás nemá rád, ani to, že má inú. Čomu je potrebné venovať vašu pozornosť je, že vášho chlapa niečo trápi a má problém, o ktorý sa, možno zo strachu, hanby, či pýchy, nechce s Vami deliť. Tento problém skrýva práve pred ženou ku ktorej má vlastne najbližšie a toto môže byť začiatok postupnej deštrukcie vášho vzťahu. Nástup lží, pretvárok, strachu a mnohého ďalšieho, čo nikto v prapodstate vzťahu nechce. Žiaľ, túto karmu si často sami privolávame nevšímaním týchto varovných signálov.  

Asi najbežnejším príkladom „združovania sa“ vo vašej prítomnosti, je spoločné posedenie s priateľmi. Úplne tradičný večer, keď sa z nejakého dôvodu, väčšinou ho vymyslia chlapi, stretnete s cieľom sa príjemne zabaviť. Priebeh zábavy je väčšinou tiež tradičný, zvítanie, všeobecné frázy, komplimenty a potom to začne. Z neznámeho dôvodu chlapi prepnú na chlapskú tému, respektívne sa vzdialia akože riešiť „svoje“ témy. Vy ostanete samé, ak vás je viac, tak začnete ohovárať chlapov, druhé ženy, alebo sa venujete takzvaným ženským témam. Rozdiel medzi vašou debatou a tou chlapskou je diametrálny. V hodnotovom meradle určite. Väčšina žien, keď príde domov nemá z tejto formy zábavy dobrý pocit, naopak muži majú ten najlepší.

Prečo?

Muž, združený v stáde totiž vôbec nemá pocit, že koná niečo zlé, keď vás nechal v spoločnosti iných žien, skôr je presvedčený, že koná správne a vy to vlastne chcete. No nenahnevalo by vás to? A ak áno, aj tak mu to nepoviete.

Pocit bezpečia a spolupatričnosti jedincov združených v stáde so spoločným zámerom, napríklad na hokejovom zápase je obrovský a hraničí až s beztrestnosťou. Mnohí chlap,i o ktorých tá ich tvrdí, že akí sú dobrí, sa často menia na zvery.

V stáde muž vždy nájde ochotných poslucháčov a spolubesedníkov, preto tie nekonečné krčmové debaty. V stáde je každý muž správnym samcom, ktorý slovami dokazuje prevahu nad „nežnejším“ pohlavím ostatným chlapom, ktorí mu vždy dajú za pravdu a vy ste tá hlúpa, ktorá si toho svojho neváži. To popíjanie je len hlúpa tradícia a zlozvyk.

V stáde nájde muž liek na každý problém, alebo len pocit, že je na dobrej ceste problém vyriešiť. Stádo ho v tom samozrejme utvrdí.

Člen stáda minimálne rozoberá svoj život ktorý vedie s vami, maximálne v holej vete niečo konštatuje. Vo všeobecnosti sa stádo o ženách baví oveľa menej akoby ste čakali. Vstup akejkoľvek ženy do priestoru, kde sa stádo zdržuje však vždy vzbudí nebývalú pozornosť. A jej odchod ešte väčšiu.

Uviedol som len pár výhod, ktoré nám, chlapom, dáva stádo. Prečo robíme to, čo robíme. Vy to nechápete, hneváte sa a čo je najhoršie, my chlapi o vašom hneve vôbec nič netušíme. Ďalej žijeme v sladkej nevedomosti, že všetko je v absolútnom poriadku.

A aby som nezabudol, stádo neznáša samotárske jedince vlastného druhu. Buď ich obviňuje zo zbabelosti / sú pod papučou /, alebo z lovu v ich revíri. / lovci ženských skalpov /

Stádo nevie pochopiť, že môže existovať jedinec ich vlastného druhu, ktorý dokáže nezištne milovať svoju ženu a tráviť s ňou všetok svoj čas. V rámci stáda takýto jedinec býva terčom ohovárania a posmechu pri ktorom to vaše ohováranie je len slabým odvarom.

Čo robiť vážené dámy?

Najdôležitejšie si je uvedomiť, že združovanie do stád je prirodzeným prejavom každého tvora. A ak sa práve ten váš rád združuje, skúste sa vžiť do jeho myslenia a položiť si otázku, čo mu stádo prináša a čo mu prirodzene chýba u vás!

O tom, ako jemne eliminovať vplyv stáda na vášho chlapa si povieme o týždeň.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

SVET

Zomrela dedička L'Oréalu, najbohatšia žena sveta

Zásluhy Liliane Bettencourtovej sa ocitli v tieni afér.


Už ste čítali?