blog naopak - nejde o sex, ide o deti

Autor: Ľubomír Zúbek | 3.12.2013 o 11:01 | (upravené 3.12.2013 o 13:10) Karma článku: 9,00 | Prečítané:  243x

Mnoho vecí v živote je naopak, tak aj tento článok začínam pôvodne zamýšľaným záverom. Strach KBS (Konferencie Biskupov Slovenska ) je opodstatnený a legitímny - strach z budúcnosti, keď dieťa bude mať dve mamy, alebo dvoch otcov a "tradičná", naša rodina bude dieťaťu pripadať minimálne netradične. Že sex medzi mužom a ženou nebude chápať ako prirodzený akt rozmnožovania sa, ale ako čosi iné, možno až zvrátené. Strach KBS, ako bude také dieťa raz v budúcnosti vychovávať svoje deti. A o tomto je nevyhnutne potrebné sa rozprávať, dlho, trpezlivo, s láskou a bez zbytočných emócií a obviňovaní. List mal ľudsky tento strach vyjadriť, problém pomenovať a vyzvať k širokej diskusii. Na druhej strane by homosexuálna komunita mala jasne a komplexne dať najavo, aký prístup chce od majority v otázkach rodiny a výchovy detí, lebo potom zbytočne dochádza k názorovým treniciam. Najpodstatnejšie však je mať na zreteli, práve deti, aj tie, ktoré ešte len prídu, lebo ináč môžeme na rodinu tak ako ju dnes poznáme zabudnúť. A deti sú náš najväčší poklad.

Pastiersky list KBS vzbudil nemalú pozornosť nielen u veriacich. Od prijatia až po odmietnutie. Pred Vianocami nečakane ostrý a odsudzujúci tón listu mnohých zaskočil. Vlastne cirkev sa vo všeobecnosti nezvykne takto tvrdo vyjadrovať. Skôr sme zvyknutí pred Vianocami počúvať o BOHU, láske, odpúšťaní, darčekoch, Ježiškovi a Rodine.

A tu je podstata veci, v RODINE. Tá naša, klasická v akej som vyrastal ja a aj vy. Jej dnešná úloha, vnímanie a to, ako bude v vyzerať tak o 50 rokov, čo bude vlastne normálne a čo nie pre dnešnú majoritu. Od vyše 2.000 rokov starej inštitúcie nič nečakané a je skôr samozrejmé, že bude brániť inštitút "tradičnej" rodiny tak ako ju dnes poznáme, rodiny, ktorú tvorí otec, matka a dieťa/deti. KBS sa jednoducho vyjadrila, že sa bojí ohrozenia spoločenského vnímania rodiny. Žiaľ na moje prekvapenie bolo to vyjadrenie nešťastné, povrchné a zastrašujúce. Najviac ma mrzí "stredoveký" slovník / sodómia, kultúra smrti, potopa sveta /, ktorý sa snaží pomenovať novodobý jav, ktorým je snaha homosexuálne orientovaných ľudí / podotýkam ľudí / vydobyť si väčšie práva a slobody a hlavne naše uznanie a pochopenie, čo je úplne legitímne. Určite by sa to dalo pomenovať omnoho jasnejšie, bez posudzovania a strašenie veriacich na ktorých kdesi "číha" kultúra smrti. / skupinka /

Povedzme si, že:

1. homosexualita nevznikla, ale je súčasťou ľudstva od jeho vzniku,  o tom svedčí množstvo prameňov z dávnej histórie.

2. s rastúcim počtom obyvateľstva, nástupom médií a internetu nadobúda majorita presvedčenie že percento homosexuálne  orientovaných rastie ( podľa mňa je to percento približne rovnaké ) a preto prirodzene máme pocit ohrozenia.

3. dlhodobou implementáciou základných ľudských práv a slobôd  (zrušenie otroctva, odsúdenie rasizmu, sloboda vierovyznania, či zrovnoprávnenie žien) nadobudli homosexuálne orientovaní pocit, že čas skrývania uplynul a hlásia sa o práva. A tým najzákladnejším je právo byť prijatý ako úplne rovnocenný jedinec, nie menejcenný odpad.

4. kričiaci a "farebný" hlúčik si vždy všimneme skôr, ako mlčiaci veľký dav. Ich konanie je prirodzené a nemá význam uvádzať podobné prípady ako konajú iné  "menšiny" ktorým chýba pochopenie zo strany väčšiny.

Všetko hore je jasné a zrozumiteľné, ďalej však narážame na to podstatnejšie. na kameň úrazu, ktorý väzí v nepochopení. A toho, čo nechápeme, tak sa jednoducho bojíme. A tu je to, čo sa dnes nerobí - nekomunikujeme a to hlavne adresujem komunite homosexuálov a lesbičiek, aby sa viac snažili nielen upútať našu pozornosť mašarádami , ale abysa  zrozumiteľne vyjadrili o čo im ide a čo od nás potrebujú (detailne a konštruktívne aj s návrhmi)

O čom treba, okrem iného hovoriť?

1. Že nerozumieme a nechápeme podstatu ich intímneho života, nehovorím o sexe. A to aj napriek tomu, že máme medzi nimi mnoho dobrých priateľov.

2. Že nerozumieme ich potrebe o oficiálne potvrdenie partnerstva, manželstva so všetkými právami, ako má majorita.

3. Že nerozumieme ich promiskuite, aj keď u "normálnych" to majorita asi viac akceptuje.

Shcopnosť milovať, tak ako ju poznáme my sami a aj vzťah na papieri by sme asi boli schopní pochopiť, alebo aspoň prijať. Čo už asi bude v budúcnosti kardinálny problém je naše vnímanie spojenia partnerstvo, manželstvo, ktoré sa rovná rodina a tá sa rovná deti. Je isté, že homosexuál, alebo lesbička má vrodenú túžbu byť otcom, či matkou. Majorita bude ťažko vedieť stráviť fakt, že dvaja muži/dve ženy spoločne vychovávajú dieťa/deti. Odkiaľ vlastne to dieťa bude? V najlepšom prípade bude pochádzať z "normálneho" manželstva po rozchode, rozvode partnerov. Samozrejme, že názor dieťaťa bude druhotný, hlavne že ide o uspokojenie potrieb dospelých ( môj blog " rozvod po šlabikársky").  Pochybujem však, že dnes súd prisúdi staroslivosť o dieťa otcovi/matke, ktorý by sa otvorene hlásil k homosexuálnej orientácii. Takže dôjde k zatajeniu pravej orientácie s cieľom mať dieťa pri sebe. Hneď od začiatku KLAMSTVO so zámerom "vlastniť" dieťa. Ďalej môže nastať ešte horšia alternatíva, ako si uspokojiť túžbu byť rodičom. Obchod s deťmi! Legálny - umelé opolodnenie, donosenie dieťaťa inou ženou a nelegálny - obchod s deťmi, krádeže, atď..

A na záver stále nevieme povedať, akej orientácie bude dieťa vychovávané homosexuálne orientovanými, pričom o láske a starostlivosti, ktorú by také dieťa dostávalo nepochybujem . O tom treba vážne hovoriť, lebo čas beží.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

SVET

Zomrela dedička L'Oréalu, najbohatšia žena sveta

Zásluhy Liliane Bettencourtovej sa ocitli v tieni afér.


Už ste čítali?