rozvod po šlabikársky

Autor: Ľubomír Zúbek | 29.11.2013 o 12:20 | (upravené 29.11.2013 o 13:40) Karma článku: 8,85 | Prečítané:  397x

Niet na svete dieťaťa, ktoré by si neželalo mať kompletnú rodinu - matku, otca a poprípade súrodencov. Platí to o dieťati v každom veku bez ohľadu na sociálne prostredie v ktorom vyrastá. Dobre chápe a asi aj lepšie ako my dospelí, prirodzenosť takejto formy bytia. A keď tomu tak nieje, tak sa s tým vždy musí konfrontovať a vyrovnať najlepšie ako je vôbec schopné. Nikto z nás nevie, čo prežíva - vidíme len jeho správanie a prejavy, ktoré sú vždy individuálne a špecifické. Ak k rozvodu dôjde, tak je v prvom rade na rodičoch, aby to jemne vysvetlili svojej ratolesti tak, aby pochopilo, že lásku rodičov k nemu to vôbec neovplyvňuje. To je maximálne zodpovedné a úprimné zo strany dospelých. Rátam medzi nich aj učiteľov, s ktorými dieťa do 18 roka života prichádza často a úplne prirodzene do styku. A učiteľ niekedy musí vysvetľovať možno viac ako rodičia, ktorí a priznajme si, že ich je dosť, túto povinnosť z nejakého dôvodu zanedbali. / väčšinou za tým väzia pomsta, závislosti, nevera /. Nikto nebude protestovať, ak povieme, že záujem dieťaťa musí byť pre každého provoradý a svätý a preto je široká diskusia, ktorá vznikla po medializácii Čaplovičovho šlabikára úplne v poriadku.

V poriadku už nie je to, že široká diskusia nebola omnoho skôr. Teraz sme všetci prekvapení z toho ako sa to vôbec mohlo stať a kto je zodpovedný. Zodpovedný je každý, kto vedel o tom, že sa nový šlabikár pripravuje a mal možnosť prispieť k jeho obsahu. Tým odkazujem, aby boli radšej ticho a tvárili sa, že neexistujú, lebo šlabikár sa "narodil". Ten totiž svojou existenciou nastavil pravdivé ZRKADLO nám všetkým, celej spoločnosti. Áno presne tak, odrazu / aké prekvapenie / sa celá spoločnosť dozvedela o tom, že každé druhé manželstvo sa rozvádza a učitelia idú o tom učiť naše deti. Hrôza! Pýtam sa, aká hrôza? Za rozvody môžu dospelí a nie deti. Dospelí, ktorí svojím sebectvom, klamstvom, závislosťami a pokrytectvom násilím berú svojim deťom pocit šťastia, naplnennosti a lásky. Tak to totiž je. Nebudem sa rozpisovať o dôvodoch a následkoch rozvodov, lebo na to by nestačil ani celý život. Pracujem iba s tým, čo je fakt.

Som presvedčený, že naše deti sú každý deň vystavované tomuto fenoménu a nejako sa s tým musia vyrovnávať a aj tak robia Tu je naša zodpovednosť. Zodpovednosť rodičov, učiteľov, cirkvi  a spoločnosti za to, ako to budú deti chápať. Na veku dieťaťa vôbec nezáleži a aj Vám sa môže dnes stať, že sa dnes po príchode zo školy opýta, čo to znamená rozvod, lebo Jožkovi rodičia sa rozvádzajú. A tu je naša úloha, byť citlivými, empatickými a láskavými. Konečne dospieť, lebo niekomu to trvá celý život a nepodarí sa mu to.

Takže žiadny šlabikár nezabezpečí, aby dieťa nevedelo, nevidelo a po svojom nechápalo, aký sme my dospelí vlastne hlúpi, keď si sami ubližujeme a pred ním to chceme skryť pod maskou lásky a záujmu.. Súšali ste niekedy Vaše dieťa presvedčiť o neexistencii niečoho, čo v skutočnosti existuje. Napríklad o sexe a reprodukcii? Alebo ho odbili, že je ešte malé a nechápe? Že neskôr pochopí? Lož a klamstvo deti nenávidia ešte viac ako dospelí. Snažme sa byť úprimní a neklamať aj o zlých veciach. Nie je to o šlabikári ,ale o nás. A preto reagujeme tak podráždene na pravdu o ROZVODOCH.

Autor sa priznáva, že je rozvedený, praktizujúci veriaci a za jeho osobný rozvod môže jeho vlastné sebectvo, klamstvo, pokrytectvo a láska k sebe samému. Preto sa mi do toho nastaveného ZRKADLA tak zle teraz pozerá.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

SVET

Zomrela dedička L'Oréalu, najbohatšia žena sveta

Zásluhy Liliane Bettencourtovej sa ocitli v tieni afér.


Už ste čítali?